orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
ЛЕТО 2020 е веќе во продажба. Погледнете ги понудите за Албанија, Грција, Турција и Египет.          Погледнете ги понудите за Зима 2019/20 за Бугарија и Србија!!!            8ми Март наближува... Погледнете ги нашите понуди и искористете го попустот за рана резервација.          

 

Гранд Хотел е модерен 4* хотел кој се наоѓа на самиот влез во Банско, на околу 150м од центарот на градот.
Изграден во традиционален архитектонски стил, располага со широк спектар на луксузни соби, ресторани, бар, казино, модерен спа центар и висок квалитет на услуга.
Хотелот е целосно реновиран 2011 година, спа центарот е целосно реновиран во 2014 година.
Идеален избор за удобен зимски одмор.

Хотелот е оддалечен 1500м од гондолата. Хотелот нуди бесплатен трансфер.

Вкупно 192 соби: Double Deluxe (~ 35 m), Double VIP ( ~ 25 m ), Studio (~ 26 m), Apartment 1 bedroom ( ~ 55-60 m ), Apartment  2 bedroom, (~ 75-80 m).
Сите соби имаат француски лежај или 2 оддвоени лежаи, греење, сателитска ТВ, мини бар, телефон, туш, фен.
Double Deluxe room-прилагодена за 3 возрасни.
Double VIP room - капацитет до 2 возрасни особи.
Studio - прилагодено за 3 возрасни особи.
Apartmеnt 1 bedroom - дневна соба со софа и одвоена спална. 
Apartmеnt 2 bedroom - има салон со софа и 2 одвоени спални соби. 


Спа центарот содржи:

-Затворен базен
-Сауна
-Парна бања
-Масажи
-Солариум
-Џакузи
-Парно
-Салон за убавина
-Козметички третмании за лице и тело

Зима 2019/20 - Пакетни цени

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom 
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни
максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
4 воз. + 1 дете (0-11,99)
 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD) 
 Пакет цена по лице (за 4 / 7 ноќевања) 
02.01-05.01.2020 3 HB 202 218 244 216
05.01-12.01.2020 7 HB 291 325 375 311
12.01-19.01.2020 7 HB 269 302 353 302
19.01-26.01.2020 7 HB 274 308 358 305
26.01-02.02.2020 7 HB 302 336 386 315
02.02-09.02.2020 7 HB 302 336 386 315
09.02-16.02.2020 7 HB 302 336 386 315
16.02-23.02.2020 7 HB 302 336 386 315
23.02-01.03.2020 7 HB 302 336 386 315
01.03-08.03.2020 7 HB 244 277 328 275

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 


Зима 2019/20 - Цени на ноќ

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8 / 4=5 за сезона 8

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko

www.grandhotelbansko.bg

 

 

Сезона
1 2 3 4 5 6 7 8    
 

 

Период
01.12.2019 20.12.2019 21.12.2019
27.12.2019
28.12.2019
03.01.2020
04.01.2020
08.01.2020
09.01.2020-24.01.2020 25.01.2020
28.02.2020
29.02.2020
13.03.2020
14.03.2020
31.03.2020
Минимум
сместување
Максимум
сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room
(по лице)
31.90 € 49.30 € 78.30 € 52.20 € 46.40 € 52.20 € 42.05 € 31.90 € 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room
(по лице)
37.70 € 55.10 € 84.10 € 58.00 € 52.20 € 58.00 € 47.85 € 37.70 € 2 возрасни

2 возрасни +

1 дете (0-5.99)

Single room 50.75 €     84.10 € 73.95 € 84.10 € 66.70 € 50.75 € 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom
apartment
(цена за 2 лица)
92.80 € 129.05 € 185.60 € 133.40 € 121.80 € 133.40 € 113.10 € 92.80 € 2 возрасни

3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)

Two-bedroom
apartment
(цена за 4 лица)
153.70 € 223.30 € 339.30 € 217.50 € 208.80 € 217.50 € 189.95 € 153.70 € 4 возрасни

4 возрасни

+ 1 дете(0 - 11.99)

Executive  room
(по лице)
52.20 € 69.60 € 98.60 € 72.50 € 66.70 € 72.50 € 60.90 € 52.20 € 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи (Понеделник - Четврток) / 4 ноќи (Четврток - Понедел.)  3 ноќи    

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 - 1.99 години бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса

 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба

 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар

 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Цената не вклучува:

 • туристичка такса од 1 еур по лице на ден

 • Новогодишна вечера - 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)

 • Божиќна вечера 25.12 - 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 • Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)

 • Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)