orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 10% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија и Црна Гора, до 15% попуст за Грција и до 25% за Бугарија и Анталија, Турција.             НАСКОРО - Автобуски програми за Кушадаси, Турција.

 

http://www.orbilux.bg/index.php?lang=en

 

Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.10.2018

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 12.11.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2018

 

ORBILUX 3* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
21.12.2018
B
22.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
06.01.2019
D
07.01.2019
18.01.2019
B
19.01.2019
17.02.2019
A
18.02.2019
31.03.2019
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 41.8 50.6 77 40.7 50.6 41.8
2 Возрасни лица 50.6 61.6 99 55 61.6 50.6
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 41.8 50.6 77 40.7 50.6 41.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 50.6 61.6 99 55 61.6 50.6
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 63.2 77 123.7 68.7 77 63.2
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 59.4 74.8 112.2 66 74.8 59.4
3 Возрасни лица на екстра легло 78.1 97.9 147.4 88 97.9 78.1
4 Возрасни лица на екстра легло 96.8 121 182.6 110 121 96.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 59.4 74.8 112.2 66 74.8 59.4
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 74.2 93.5 140.2 82.5 93.5 74.2
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 59.4 74.8 112.2 66 74.8 59.4
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 74.2 93.5 140.2 82.5 93.5 74.2
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 89.1 112.2 168.3 99 112.2 89.1
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 78.1 97.9 147.4 88 97.9 78.1
3 Возр +1 Дете (3-12,99) 92.95 116.6 175.45 104.5 116.6 92.95
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 96.8 114.4 189.2 105.6 114.4 96.8
5 Возр лица со екстра легло за 5тото 115.5 137.5 224.4 127.6 137.5 115.5
6 Возр лица со екстра легло за 5то и 6то лице 134.2 160.6 259.6 149.6 160.6 134.2
4 Возр +1 Возр (0-2,99) 96.8 114.4 189.2 105.6 114.4 96.8
4 Возр +1 Дете (3-12,99) 108.9 128.7 212.85 118.8 128.7 108.9
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 96.8 114.4 189.2 105.6 114.4 96.8
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 108.9 128.7 212.85 118.8 128.7 108.9
4 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 121 143 236.5 132 143 121
5 Возр +1 Дете (0-2,99) 115.5 137.5 224.4 127.6 137.5 115.5
5 Возр +1 Дете (3-12,99) 127.6 151.8 248.05 140.8 151.8 127.6
RELEASE DAYS 7//7 7//10 14//28 7//10 7//10 7//7

 

Во цената е вклучено: употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

Божиќна вечера (незадолжителна ) = 30еур возрасно лице, 15еур дете од 3-12,99год

Новогодишна вечера (задолжителна) = 50еур возрасно лица, 25еур дете од 3-12,99год

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ОРБИТА“.