orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 10% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија и Црна Гора, до 15% попуст за Грција и до 25% за Бугарија и Анталија, Турција.             НАСКОРО - Автобуски програми за Кушадаси, Турција.

 

http://www.saintivanrilski.com/en/

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 6 НОЌЕВАЊА

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2018, за период на престој од 01.12-26.12.2018 и 14.01-30.03.2019, со целосна уплата до 15.10.2018

15% Попуст за резервации направени до 16.11.2018, за период на престој од 01.12-26.12.2018 и 14.01-30.03.2019, со целосна уплата до 20.11.2018
15% Попуст за резервации направени до 30.09.2018, за период на престој од 27.12-13.01.2019 , со целосна уплата до 15.10.2018

10% Попуст за резервации направени до 16.11.2018, за период на престој од 27.12-13.01.2019, со целосна уплата до 20.11.2018

 

ST.IVAN RILSKI 4 * BANSKO

ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
02.01.2019
B
03.01.2019
13.01.2019
A
14.01.2019
24.01.2019
B
25.01.2019
24.02.2019
A
25.02.2019
31.03.2019
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА ВО ГЛАВНАТА ЗГРАДА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 158.4 101.2 88 101.2 88
3 Возрасни лица на екстра легло 119.9 215.6 136.4 119.9 136.4 119.9
1 Возрасно лице 74.8 127.6 86.9 74.8 86.9 74.8
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 74.8 127.6 86.9 74.8 86.9 74.8
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 75.9 132 86.9 75.9 86.9 75.9
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 75.9 132 86.9 75.9 86.9 75.9
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 89.1 145.2 100.1 89.1 100.1 89.1
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 88 158.4 101.2 88 101.2 88
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.2 171.6 114.4 101.2 114.4 101.2
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 159.5 101.2 88 101.2 88
3 Возрасни лица на екстра легло 116.6 188.1 129.8 116.6 129.8 116.6
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 88 159.5 101.2 88 101.2 88
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.2 172.7 114.4 101.2 114.4 101.2
APPARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
3 Возрасни лица на екстра легло 129.8 202.4 144.1 129.8 144.1 129.8
4 Возрасни лица на екстра легло 158.4 231 172.7 158.4 172.7 158.4
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 114.4 187 128.7 114.4 128.7 114.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 114.4 187 128.7 114.4 128.7 114.4
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 127.6 200.2 141.9 127.6 141.9 127.6
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 129.8 202.4 144.1 129.8 144.1 129.8
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 143 215.6 157.3 143 157.3 143
RELEASE DAYS 5//3 27//14 7//5 5//3 7//5 5//3
Период на продажба Период на престој ПРОМОЦИ
April 16, 2018 December 26, 2018 December 1, 2018 December 26, 2018 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 January 24, 2019 January 3, 2019 January 24, 2019 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 February 24, 2019 January 17, 2019 February 24, 2019 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 March 31, 2019 February 17, 2019 March 31, 2019 7=6, 10=9, 14=12

 

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат само во сезона А!

Во цената е вклучено: парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.

Бебешко креветче – бесплатно

Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера – незадолжителна.

Доплата за делукс двокреветна соба е 15еур по соба на ден.

Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прихакаат само во анекс зградите.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ОРБИТА“.