orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Почитувани, поради ослободување на мерките и отворање на границите кон некои земји, ние Ви претставуваме некои програми за Лето 2020. Лето во Албанија во вила АЛЕКС и вила ХРИСТО во КСАМИЛ. Лето во Анталија со чартер програми почнувајќи од 20.07.2020.                  ВАЖНА НАПОМЕНА: Промена на општите услови за патување. За сите резервации направени од месец Мај 2020 година па натаму важат новите општи услови за патувањето кои што можите да ги погледнете на нашата страна.

 

20 најпосетувани градови низ светот во 2018 година


Според годинешниот  “Global Destination Cities Index” ова се 20 најпосетувани градови во текот на 2018 година:

 

Бангкок, Тајланд -21.98 милиони интернационални посетители;

Лондон, Велика Британија - 20.42 милиони интернационални посетители;

Париз, Франција - 17.95 милиони интернационални посетители;

Дубаи, Обединети Арапски Емирати - 16.66 милиони интернационални посетители;

Сингапур - 14.47 милиони интернационални посетители;

Њујорк, САД - 13.67 милиони интернационални посетители;

Куала Лумпур, Малезија -  13.53 милиони интернационални посетители;

Токио, Јапонија - 12.12 милиони интернационални посетители;

Истанбул, Турција - 12.8 милиони интернационални посетители;

Анталија, Турција - 11.27 милиони интернационални посетители;

Сеул, Јужна Кореја - 10.13 милиони интернационални посетители;

Пукет, Тајланд - 10.8 милиони интернационални посетители;

Мека, Саудиска Арабија - 9.73 милиони интернационални посетители;

Патаја, Тајланд - 9.56 милиони интернационални посетители;

Палма де Мајорка, Шпанија - 9.3 милиони интернационални посетители;

Милано, Италија - 9.19 милиони интернационални посетители;

Хонгконг - 9.11 милиони интернационални посетители;

Барселона, Шпанија - 9.06 милиони интернационални посетители;

Осака, Јапонија - 8.78 милиони интернационални посетители;

Бали, Индонезија - 8.43 милиони интернационални посетители.