orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 10% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија и Црна Гора, до 15% попуст за Грција и до 25% за Бугарија и Анталија, Турција.             НАСКОРО - Автобуски програми за Кушадаси, Турција.

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, со стандардни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан, ресторан а ла кард, спа центар со базен, џакузи, сауна, солариум и масажа, конефернциска сала, продавница, детска градника, билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на ПОЛУПАНСИОН.

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.10.2018

 

FLORA 4* floraOVEC

ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
17.12.2018
B
18.12.2018
25.12.2018
C
26.12.2018
03.01.2019
D
04.01.2019
04.03.2019
B
05.03.2019
11.03.2019
A
12.03.2019
31.03.2019
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 52.8 63.8 114.4 85.8 63.8 52.8
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 71.2 86.1 154.4 115.8 86.1 71.2
1 Возрасно лице 44 52.8 113.3 68.2 52.8 44
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 44 52.8 113.3 68.2 52.8 44
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 52.8 63.8 114.4 85.8 63.8 52.8
1 Возр +2 деца (0-1,99) (2-11,99) 52.8 63.8 114.4 85.8 63.8 52.8
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 52.8 63.8 114.4 85.8 63.8 52.8
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 52.8 63.8 114.4 85.8 63.8 52.8
STUDIO СТУДИО
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 62.7 74.8 124.3 95.7 74.8 62.7
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 84.6 100.9 167.8 129.1 100.9 84.6
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 62.7 74.8 124.3 95.7 74.8 62.7
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 75.9 91.3 146.3 112.2 91.3 75.9
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 102.4 123.2 197.5 151.4 123.2 102.4
4 Возр лица со екстра легло за 3то и 4то лице 129 155.2 248.7 190.7 155.2 129
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 75.9 91.3 146.3 112.2 91.3 75.9
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 75.9 91.3 146.3 112.2 91.3 75.9
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 75.9 91.3 146.3 112.2 91.3 75.9
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 91.08 109.5 175.5 134.6 109.5 91.08
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 102.4 123.2 197.5 151.4 123.2 102.4
RELEASE DAYS 7//5 7//5 28//28 7//7 7//5 7//5

 

Во цените е вклучено:
Употреба на внатрешен базен и фитнес, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

-Сместување на 3 возрасни лица во Двокреветна стандард соба не е препорачливо.

-Попустот и промоциите не се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.

-Бебешко креветче – бесплатно – на барање

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни.

 

ДОПЛАТИ: 

-Новогодишна вечера: 60еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера: 35еур возрасен, 17еур дете од 2-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ОРБИТА“.