orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 10% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија и Црна Гора, до 15% попуст за Грција и до 25% за Бугарија и Анталија, Турција.             НАСКОРО - Автобуски програми за Кушадаси, Турција.

http://www.hoteliceberg.bg

Хотелот е лоциран 200м од центарот на Боровец и 150м од почетната станица на гондола лифтот

 

Сместување:

Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и 104 стандардни и луксузни соби и апартмани. Двокреветни соби: (макс.2+1 лица, 34м²)-брачен или твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување. Апартмани и VIP апартмани (макс.2+2 лица, 67м²)- две соби со брачен кревет во секоја од нив. Сите соби и апартмани имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, купатило со туш и када. VIP апартманите и двокреветните соби се наоѓаат на последните два ката (6-ти и 7-ми кат) и луксузен ентериер – ѕидовите се декорирани со тапети, завеси, плазма ТВ, бањарка и папучи. Истотака VIP апартманите на последниот кат се со спуштен плафон.

 

Содржина:

Рецепција со сефови за издавање, менувачница, собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, Лоби бар со камин, Рибен ресторан“Caribbean bar” веднаш до базенот, бар покрај базенот, ноќен клуб, интернет соба, конференциска сала, доктор на барање, фризер, ски гардероба.

Деца: Кревети за бебиња, столици за деца во ретораните, дел за деца во базенот, игралиште за деца, електронски игри (се наплатуваат).

Бесплатни услуги: користење на внатрешниот базен, џакузи и фитнес.

Услуги кои се наплатуваат: SPA третманите, масажа, сауна, пинг-понг, билијард.

Миленици: не се дозволени. Паркинг: Се наплатува 10лева на ден.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противредност од 61,8мкд

 

-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2018, со целосна уплата до 05.11.2018

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2018, со целосна уплата до 05.12.2018

 

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
17.12.2018
28.12.2018

B
29.12.2018
02.01.2019

C
03.01.2019
14.01.2019

A
15.01.2019
28.01.2019

C
29.01.2019
18.02.2019

A
19.02.2019
06.03.2019

D
07.03.2019
31.03.2019

STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 55 99 66 55 66 55 49.5
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 77 138.6 92.4 77 92.4 77 69.3
1 Возр +1 дете (0-11,99) 55 99 66 55 66 55 49.5
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 55 99 66 55 66 55 49.5
1 возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 68.75 123.75 82.5 68.75 82.5 68.75 61.8
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 55 99 66 55 66 55 49.5
2 возр +1 дете (2-11,99) 68.75 123.75 82.5 68.75 82.5 68.75 61.8
DBL VIP ДВОКРЕВЕТНА ВИП СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 66 118.8 77 66 77 66 55
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 92.4 166.32 107.8 92.4 107.8 92.4 77
1 Возр +1 дете (0-11,99) 66 118.8 77 66 77 66 55
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 66 118.8 77 66 77 66 55
1 возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 82.5 148.5 96.25 82.5 96.25 82.5 68.75
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 66 118.8 77 66 77 66 55
2 возр +1 дете (2-11,99) 82.5 148.5 96.25 82.5 96.25 82.5 68.75
TRIPLE ТРОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 82.5 143 99 82.5 99 82.5 66
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 82.5 143 99 82.5 99 82.5 66
APPARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 110 198 132 110 132 110 77
3 Возрасни лица 110 198 132 110 132 110 77
2 Возр + 1 Дете (0-11,99) 110 198 132 110 132 110 77
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 110 198 132 110 132 110 77
APARTAMENT VIP ВИП АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92.4
3 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92.4
4 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92.4
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92.4
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92.4
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92.4
RELEASE DAYS 15//14 30//45 15//14 15//14 15//14 15//14 7//7

 

Во цената е вклучено: употреба на базен со џакузи, фитнес, Wi-Fi низ целиот хотел.

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возр, 5еур дете од 2-11,99год

Паркинг – 10 лева/24 h.

Сите соби имаат балкон

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Бебешко креветче – бесплатно

 

Политика на отказ на резервација:

Доцен отказ: Сезона А и Ц – 1 ноќевање пенали од 14-10 дена пред пристигање, 50% пенали од 5-10дена пред пристигање, 100% пенали до 4 дена пред пристигање.

Сезона Б – 100% пенали

Сезона Д – 1 Ноќевање пенали

Непојавување во хотел: 100% пенали

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ОРБИТА“.