orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Во тек е продажбата на летните аранжмани. Летувајте со нас во Грција, Албанија, Бугарија, Црна Гора, Турција или Египет!!!            НА ВАШЕ БАРАЊЕ!!! Автобуски програми за Кушадаси, Турција со 10 ноќевања! Погледнете ги понудите.

Вила Aleksandra – Скала Потамиа

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 50m  од плажа
Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.
Тип на студиа: Трокреветни студиа (на спрат и на приземје)
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;
Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

На промо цените не следува попуст!


10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019


Alexandra rooms - Skala Potamia (Golden Beach)

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html

 

 

 

 

на 50-80m од плажа

 

Термин

Услуга

Цена

Клима уред

17.05-24.05.2019

7 ноќевања

89 промо

доплата 5 еур на ден

24.05-31.05.2019

7 ноќевања

99 промо

31.05-07.06.2019

7 ноќевања

169

07.06-14.06.2019

7 ноќевања

209

14.06-21.06.2019

7 ноќевања

269

21.06-28.06.2019

7 ноќевања

329

28.06-05.07.2019

7 ноќевања

369

05.07-12.07.2019

7 ноќевања

409

12.07-19.07.2019

7 ноќевања

449

19.07-26.07.2019

7 ноќевања

469

26.07-02.08.2019

7 ноќевања

469

02.08-09.08.2019

7 ноќевања

469

09.08-16.08.2019

7 ноќевања

469

16.08-23.08.2019

7 ноќевања

449

23.08-30.08.2019

7 ноќевања

399

30.08-06.09.2019

7 ноќевања

319

06.09-13.09.2019

7 ноќевања

269

13.09-20.09.2019

7 ноќевања

189

20.09-27.09.2019

7 ноќевања

109 промо

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Користење на клима уред  - 5еур на ден
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 55€ • Велес 55 €• Неготино 55€• Удово 55€• Граничен премин 55€• Штип 60€n• Радовиш 60€• Струмица 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно.
Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице
2 евра за дете
GPS:40°42'25.3"N 24°45'42.3"E