orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Во тек е продажбата на летните аранжмани. Летувајте со нас во Грција, Албанија, Бугарија, Црна Гора, Турција или Египет!!!            НА ВАШЕ БАРАЊЕ!!! Автобуски програми за Кушадаси, Турција со 10 ноќевања! Погледнете ги понудите.

 

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско- клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото. Целиот наш сместувачки капацитет се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

 

Вила Anna - Закинтос

Вила ANNA („А“ кат.) – оддалеченост од плажа - 50 метри. Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ,  тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и во склопот на истиот се наоѓа и БАЗЕН кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019
-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИЛА ANNA – ЛАГАНАС

ПАКЕТ АРАНЖМАН (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ

ПЕРИОД

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

13.06 – 21.06.2019

7

170 €

160 €

154 €

20.06 – 28.06.2019

7

190 €

176 €

170 €

27.06 – 05.07.2019

7

205 €

190 €

182 €

04.07 – 12.07.2019

7

220 €

203 €

195 €

11.07 – 19.07.2019

7

240 €

220 €

210 €

18.07 – 26.07.2019

7

250 €

246 €

235 €

25.07 – 02.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

01.08 – 09.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

08.08 – 16.08.2019

7

250 €

246 €

235 €

15.08 – 23.08.2019

7

240 €

220 €

210 €

22.08 – 30.08.2019

7

210 €

193 €

185 €

29.08 – 06.09.2019

7

165 €

153 €

148 €

05.09 – 13.09.2019

7

135 €

126 €

123 €

12.09 – 20.09.2019

7

120 €

113 €

110 €

19.09 – 27.09.2019

7

110 €

103 €

101 €

26.09 – 04.10.2019

7

100 €

96 €

95 €

 

  • Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 61,8 ден.)
  • НАПОМЕНА : Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !
  • Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
  • ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

Доплати
-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице
-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло - БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)
-Доплата за користење на клима 7€ дневно во самата вила.
-Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :
18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) - Трансвер до Велес - доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) 
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
21:30 h Битола (Пред спортска Сала) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) - Трансфер до Битола - доплата 5 по лице
20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице
21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА ORBITA.