orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 7% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија, Црна Гора до 10% попуст, до 15% попуст за Грција и до 20% за Бугарија и Анталија, Турција.             НА ВАШЕ БАРАЊЕ!!! Автобуски програми за Кушадаси, Турција со 10 ноќевања! Погледнете ги понудите.

 

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари

 

Студиа Џорџ – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метра многуте таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата од 5еур на лице место, тераси. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и симпатично мало дворче.

Опис на соби: Соба бр.3 приземје, 2 единечни споени кревети. Соба бр.7 приземје, едно дупло легло, Соба бр.5 на 1ви спрат, едно дупло легло и едно единечно. Соба бр.1 приземје, едно дупло легло и едно единечно, Соба бр.8 на 1ви спрат, еден дупли кревет. Соба бр. 4 приземје, 2 единечни споени легла, Соба бр.6 на 1ви спрат, две еднинечни споени легла

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
На ПРОМО цените не следува попуст  и попуст за 2 последователни термини, и се резервира со 50% аконтација.


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

ВИЛА ЏОРЏ - НИДРИ -ЛЕФКАДА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќ.

1/2 студио

1/3 Студио

КОМЕНТАР

22.05.-29.05.2019

7

49

59

ПРОМО ЦЕНИ

29.05.-05.06.2019

7

59

69

ПРОМО ЦЕНИ

05.06.-12.06.2019

7

89

99

ПРОМО ЦЕНИ

12.06.-19.06.2019

7

139

159

 

19.06.-26.06.2019

7

199

209

 

26.06.-03.07.2019

7

259

279

 

03.07.-10.07.2019

7

299

309

 

10.07.-17.07.2019

7

339

359

 

17.07.-24.07.2019

7

369

389

 

24.07.-31.07.2019

7

369

389

 

31.07.-07.08.2019

7

369

389

 

07.08.-14.08.2019

7

369

389

 

14.08.-21.08.2019

7

339

359

 

21.08.-28.08.2019

7

309

329

 

28.08.-04.09.2019

7

259

279

 

04.09.-11.09.2019

7

179

199

 

11.09.-18.09.2019

7

89

99

ПРОМО ЦЕНИ

18.09.-25.09.2019

7

49

59

ПРОМО ЦЕНИ

25.09.-02.10.2019

7

49

59

ПРОМО ЦЕНИ

 

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
-Возрасно лице 63год – попуст 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ORBITA

Време на поаѓање за Лефкада:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.