orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Во тек е продажбата на летните аранжмани. Летувајте со нас во Грција, Албанија, Бугарија, Црна Гора, Турција или Египет!!!            НА ВАШЕ БАРАЊЕ!!! Автобуски програми за Кушадаси, Турција со 10 ноќевања! Погледнете ги понудите.

 

Вила ЕЛЕНИ – Ипсос/Пирги


Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на високо приземје и прв кат. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна со решо, основен прибор за соодветниот број на лица, фрижидер, тоалет, ТВ и тераса. Вилата има интернет (чиј сигнал е најдобар кај барот, каде се наоѓа рутерот). За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност.
Базенот е достапен за гостите со бесплатна лежалка, а исто така има и бар. Постои можност за изнајмување на клима која се доплатува на лице место и изнесува 6 евра од ден.


ПОПУСТИ за акциите со уплата на 30% до 15.03.2019

Понудата е по лице за 7ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 18€ по лице. На акциските цени, нема одбивање за сопствен превоз. 


7 ноќи + превоз

Вила Елени

Термин

Тип соба

Редовна

АКЦИИ

25.05-01.06

1/2
1/3

99€

59€

01.06-08.06

1/2
1/3

119€

69€

08.06-15.06

1/2
1/3

129€

89€

15.06-22.06

1/2
1/3

139€

99€

22.06-29.06

1/2
1/3

149€

109€

29.06-06.07

1/2
1/3

169€

139€

06.07-13.07

1/2
1/3

179€

159€

13.07-20.07

1/2
1/3

199€

169€

20.07-27.07

1/2
1/3

209€

179€

27.07-03.08

1/2
1/3

219€

179€

03.08-10.08

1/2
1/3

219€

179€

10.08-17.08

1/2
1/3

219€

179€

17.08-24.08

1/2
1/3

219€

179€

24.08-31.08

1/2
1/3

189€

159€

31.08-07.09

1/2
1/3

149€

119€

07.09-14.09

1/2
1/3

139€

109€

14.09-21.09

1/2
1/3

129€

89€

21.09-28.09

1/2
1/3

99€

69€

 

НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Акциите со попуст важат само со целосна уплата на аранжманот и траат до пополнување на местата. Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 50 евра со доплата од 18 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.ОРБИТА


ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 евра за траект

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

  • Check in во собите е после 14h по грчко време
  • Check out е до 09h. Багажот се остава во делот предвиден за куфери.
  • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
  • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
  • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
  • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот