orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
Попустите за рана резервација за Лето 2019 се во тек. Резервирајте си со 7% попуст на редовната цена за Лето 2019 во Ксамил, Албанија, Црна Гора до 10% попуст, до 15% попуст за Грција и до 20% за Бугарија и Анталија, Турција.             НА ВАШЕ БАРАЊЕ!!! Автобуски програми за Кушадаси, Турција со 7, 9 и 10 ноќевања! Погледнете ги понудите.

 

АПАРТМАН ОРБИТА - НЕА КАЛИКРАТИЈА


Ново во нашата понуда-Неа Каликратија, првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и  уредена песочната плажа во должина од 800 метри. На само 4 километри од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.


Апартманот е лоциран во близина на хотелот Mikes, на само 120 метри метри од морето, меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Апартманот е шесткреветен и се наоѓа на трет кат во објектот со тераса преку целиот апартман, од сите три страни. Опремен е со купатило и комплетно опремена кујна (електричен шпорет со рерна, фрижидер и основни садови за готвење и јадење), телевизор со IP TV со сите македонски, српски, хрватски, HBO И сите Pink канали. Клима уред чие користење е вклучено во цената. Затоплувањето на водата во апартманот е со соларни панели и е покриен со безжичен интернет.

GPS

40°18'37.3"N 23°04'12.0"E

 

АПАРТМАН ОРБИТА - НЕА КАЛИКРАТИЈА

Термини: 01.06 - 30.06 01.07 - 31.08 01.09- 30.09
Наем 1/4+2 АПАРТМАН 60 евра 70 евра 50 евра

 

Напомена:

-Цените во табелата се дадени за наем на цел апартман од ДЕН.
-Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
- Сместувањето е првиот ден после 12.00 часот по локално време, а онапуштањето последниот ден во 10.00 часот по локално време
-Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска против вредност по курс 62 денари!
-Организиран превоз Прилеп - Неа Каликратија - Прилеп
-Цена на повратен билет – 30 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-20 евра