orbita_info@yahoo.com +389 48 413 165 +389 76 819 994
ВАЖНА НАПОМЕНА: Промена на општите услови за патување. За сите резервации направени од месец Мај 2020 година па натаму важат новите општи услови за патувањето кои што можите да ги погледнете на нашата страна.

 

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење ... и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.


Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Климата е вклучена во цената***

Термин Ноќевања 1/3 студио на прв спрат со страничен поглед 1/3+1 студио на прв спрат со поглед на море 1/3+1 приземје  1/4 Апартман со една спална
04.06 - 11.06 7 185 195 185 390
11.06 - 18.06 7 185 195 185 390
18.06 - 25.06 7 209 219 209 390
25.06 - 02.07 7 235 245 235 410
02.07 - 09.07 7 275 285 275 490
09.07 - 16.07 7 305 315 305 490
16.07 - 23.07 7 319 329 319 580
23.07 - 30.07 7 319 329 319 580
30.07 - 06.08 7 319 329 319 580
06.08 - 13.08 7 305 315 305 580
13.08 - 20.08 7 275 285 275 530
20.08 - 27.08 7 235 245 235 490
27.08 - 03.09 7 215 225 215 450
03.09 - 10.09 7 185 195 185 340
10.09 - 17.09 7 135 145 135 330
17.09 - 24.09 7 135 145 135 290
24.09 - 01.10 7 125 135 125 290

 Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!

 НАПОМЕНИ:

- За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
- Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
- Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
- Климата е вклучена во цената;
- Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
- За хигиената на собите се грижат гостите;
- За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.


ПОПУСТИ:

- За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
- Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
-  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРЕВОЗ:


Град на поаѓање
Место на поаѓање Време на поаѓање

Велес

Макпетрол кружен тек

22:00

Скопје

Хотел Вип

22:30

Тетово

Макпетрол на излез

23:15

Гостивар

Бунар петрол

24:45

Кичево

Лук Оил бензинска

00:45

Кавадарци

Спроти Сетек (кружен)

22:50

Штип

Пред нова пошта

21:40

Прилеп

Салида

23:50

Битола

Спортска сала

00:30

Ресен

Автобуска

01:00

Охрид

Макпетрол

01:45

Струга

Нептун

02:00

*Пристигнување во ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК

*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно


Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €
Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €
Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €
Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €
КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу
ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)
ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)
КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу
ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)
Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање
*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање
*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус


Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!
Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК
Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank
Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti
Поаѓање од Валона – 16:30 часот / Hotel Primavera

За овој аранжман важат општите услови на СКТМ и ТА ОРБИТА!