Вила "Bouzalis" - Неа Флогита

10 Ноќи 11 Дена
цени од 160€

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани, а токму тука е и најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето.  

Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор. 

-10% попуст за целосна уплата до 28 Февруари 2022

Вила ‘’Bouzalis’’ – Неа Флогита

 

Термин:

 

Ноќи:

 

1/3 апартман

 

1/4 апартман

(без поглед)

1/4 апартман

1/5 апартман

(море)

1/5 апартман

(улица)

 

1/6 апартман

 

1/8 апартман

22.05-01.06.2022

10

160

190

220

300

320

350

400

01.06-11.06.2022

10

220

250

280

400

420

450

500

11.06-21.06.2022

10

280

310

340

460

480

510

560

21.06-01.07.2022

10

380

410

440

560

580

610

660

01.07-11.07.2022

10

460

490

520

640

660

690

740

11.07-21.07.2022

10

520

550

580

700

720

750

800

21.07-31.07.2022

10

520

550

580

700

720

750

800

31.07-10.08.2022

10

520

550

580

700

720

750

800

10.08-20.08.2022

10

520

550

580

700

720

750

800

20.08-30.08.2022

10

460

490

520

640

660

690

740

30.08-09.09.2022

10

360

390

420

540

560

590

640

09.09-19.09.2022

10

260

290

320

440

460

490

540

 

Напомена:

 - Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

 

Јавете се

+398 76 819 994

Понеделник - Петок

09:00 - 19:00 ч.

Следете нѐ