facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

 

Најпопуларни патувања

Најпопуларни патувања овој момент!
Втор Крак
цени од 220€
7 Ноќи 8 Дена
Пиериа
цени од 119€
7 Ноќи 8 Дена
Острови
цени од 159€
7 Ноќи 8 Дена
Острови
од 104€
1 Лице 7 Ноќи 8 Дена
Ксамил
од 139€
2,3 или 4 Лице 7 ноќи 8 Дена

Добијте повеќе од вообичаеното со професионалност од нашите експерти

Што клиентите зборуваат за нас?

Со добрите критики сме задоволни, но ги прифаќаме и лошите критики за да ја подобриме нашата работа со цел уште повеќе задоволни клеитни!

За туристичка агенција ОРБИТА

Туристичка агенција Орбита е основана во 1999 година поради професионалната заинтересираност на основачот, Господинот Звонко Ширкоски.

ЗА ОРБИТА

Орбита е туристичка агенција основана во 1999 година како професионалната заинтересираност на основачот, господинот Звонко Ширкоски.

Денес агенцијата поседува лиценца "A" за вршење на туристичка дејност одобрена од Министерство за Економија на Република Македонија.

Долгогодишното работење и организирање на патувања, остварените многубројни проекти во светот на туризмот, патувањата и прекрасните доживувања не доведоа до остварување на еден голем сон. Остварување на сонот на сите љубители на патувањето и авантуристи, со понуда на прекрасни неодоливи дестинации и доживувања и најважно од се најдобрата услуга и најголемото внимание кои вие драги патници го заслужувате.

Туристичката агенција ОРБИТА е основана со цел на своите клиенти да им ги понуди сите туристички услуги на едно место!

Креативни

Создаваме патувања од соништата само за Вас, Вашето семејство и пријателите. Без разлика дали се работи за некоја подалечна дестинација, крстарење, одмор во некој wellnes центар или бизнис патување – Вашата насмевка е нашата крајна цел.

Динамични

Наша амбиција е постојано да напредуваме и да ги обезбедиме најдобрите и најинтересните понуди. Константниот напредок во областа на подобрување на туристичките услуги е нашата секојдневна задача на којашто пристапуваме сериозно и посветено.

Професионални

Вработените во нашата агенција се со долгогодишно искуство во туризмот и работа со клиенти. Ние ништо не оставаме на случајност – тука сме да ја предложиме најдобрата варијанта, да излеземе во пресрет, да ги сослушаме вашите предлози и да дадеме соодветен одговор(совет).

Посветени

Нашите вработени се посветени на својата работа. Сакаат да направат се на најдобар можен начин се со цел на задоволни клиенти.

Најнови блог постови

Ова се најчитаните туристички постови
Мај 29, 2021

Водич за пакување на ски патување

Посебно за припадничките на понежниот пол, пакувањето за едно патување претставува стрес и пренатрупаност и на крај повторно завршува со повеќе од еден куфер. 

Прочитај повеќе
Мај 29, 2021

9 Совети што ги знаат само искусните патувачи

Веројатно сакате неколкупати во годината да посетите различни дестинации, а за тоа ви е потребна добра органитација, доколку не сакате да потрошите многу пари.

Мај 29, 2021

Кушадаси - Островот на птиците

Некогаш малото рибарско место Кушадаси (Островот на птиците), денес претставува еден од најизградените туристички центри на Егејскиот Брег. Топлата гостопримливост, големиот избор на хотели, богатиот и забавен ноќен живот го прават Кушадаси една од најпосакуваните дестинации за одмор. 

Мај 29, 2021

Зошто туристичките агенции се подобра опција?

Колку и да е во некои ситуации попрактично, да се резервира сместување или лет со неколку кликови, постојат безброј причини кои одат во прилог на традиционалниот начин на организирање на патување, а тоа се старите добри Туристички агенции.

Ние ги цениме вашите мислења
 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.