facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

 

Најпопуларни патувања

Најпопуларни патувања овој момент!
Втор Крак
цени од 220€
7 Ноќи 8 Дена

Куќа “Rania” Попуст 20 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023 Неос Мармарас е најголемото...

Погледнете ја понудата
Трет Крак
цени од 99€
7 Ноќи 8 Дена
Пиериа
цени од 89€
7 Ноќи 8 Дена
Будва
од 290€
1 Лице 9 Ноќи 10 Дена
Прв Крак
цени од 89€
7 Ноќи 8 Дена
Аспровалта
цени од 119€
7 Ноќи 8 Дена
Прв Крак
цени од 79€
7 Ноќи 8 Дена

Добијте повеќе од вообичаеното со професионалност од нашите експерти

Што клиентите зборуваат за нас?

Со добрите критики сме задоволни, но ги прифаќаме и лошите критики за да ја подобриме нашата работа со цел уште повеќе задоволни клеитни!

За туристичка агенција ОРБИТА

Туристичка агенција Орбита е основана во 1999 година поради професионалната заинтересираност на основачот, Господинот Звонко Ширкоски.

ЗА ОРБИТА

Орбита е туристичка агенција основана во 1999 година како професионалната заинтересираност на основачот, господинот Звонко Ширкоски.

Денес агенцијата поседува лиценца "A" за вршење на туристичка дејност одобрена од Министерство за Економија на Република Македонија.

Долгогодишното работење и организирање на патувања, остварените многубројни проекти во светот на туризмот, патувањата и прекрасните доживувања не доведоа до остварување на еден голем сон. Остварување на сонот на сите љубители на патувањето и авантуристи, со понуда на прекрасни неодоливи дестинации и доживувања и најважно од се најдобрата услуга и најголемото внимание кои вие драги патници го заслужувате.

Туристичката агенција ОРБИТА е основана со цел на своите клиенти да им ги понуди сите туристички услуги на едно место!

Креативни

Создаваме патувања од соништата само за Вас, Вашето семејство и пријателите. Без разлика дали се работи за некоја подалечна дестинација, крстарење, одмор во некој wellnes центар или бизнис патување – Вашата насмевка е нашата крајна цел.

Динамични

Наша амбиција е постојано да напредуваме и да ги обезбедиме најдобрите и најинтересните понуди. Константниот напредок во областа на подобрување на туристичките услуги е нашата секојдневна задача на којашто пристапуваме сериозно и посветено.

Професионални

Вработените во нашата агенција се со долгогодишно искуство во туризмот и работа со клиенти. Ние ништо не оставаме на случајност – тука сме да ја предложиме најдобрата варијанта, да излеземе во пресрет, да ги сослушаме вашите предлози и да дадеме соодветен одговор(совет).

Посветени

Нашите вработени се посветени на својата работа. Сакаат да направат се на најдобар можен начин се со цел на задоволни клиенти.

Најнови блог постови

Ова се најчитаните туристички постови
Окт 11, 2022

Дали знаете дека Римини го нарекуваат главен град на италијанскиот крајбрежен туризам?

Еден од најзначајните споменици во Римини, каде е присутна странската архитектура е храмот Малатеста. Овој храм бил дизајниран од страна на Леон Батиста Алберти во 1450 година во чест на тогашниот господар на Римини- Сигистимондо Падолфо Малатеста во XV век. 

Прочитај повеќе
Мај 29, 2021

Крф – краток туристички водич

Островот Крф се опишува како бисер на Јонското море, а се наоѓа на врвот на листата на најубавите грчки острови. Факт: со својата понуда им угодува и на најпребирливите хедонисти. 

Мај 29, 2021

Водич за пакување на ски патување

Посебно за припадничките на понежниот пол, пакувањето за едно патување претставува стрес и пренатрупаност и на крај повторно завршува со повеќе од еден куфер. 

Окт 11, 2022

Седумте Светски чуда на античкиот свет

Огромни триаголни структури направени без никаква модерна опрема. Статуи високи колку и џиновите од бајките. Исклучителна архитектура со сложени детали, која ги зашеметува дури и најдобрите уметници.

Ние ги цениме вашите мислења
 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.