facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Tula" - Неи Пори

7 Ноќи 8 Дена
цени од 60€

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила ТУЛА се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори. Располага со 7 соби од кои: студиo 1/2, студио 1/3, студио ¼ дуплекс 1/3+1/2. Вилата се наоѓа 190 метри одалечена од плажа .

GPS Kordinati: 39.97393, 22.65581

WI - FI - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во студијата и 8 евра во дуплексот.

-10% на термините во мај и јуни за резервации до 01.06.2024

Термин

Ноќи

1/2 студио

Бр.4

Приземје,

поглед на балкон во ѕид

1/3 студио

Бр.1

Приземје

1/4 студио

Бр.8

1 кат, поглед на балкон во ѕид

1/4 студио

Бр.2

Бр.3

Приземје

1/3 студио

Бр.5

1 кат

1/4 студио

Бр.6

1 кат

1/3+1/2

Бр.7

Дуплекс

Апартман

1 кат

24.05.24

9

60 промо

90 промо

110 промо

110 промо

100 промо

120 промо

150 промо

02.06.24

7

125

145

170

170

160

180

199

09.06.24

7

180

210

249

249

230

259

280

16.06.24

7

249

279

319

319

299

329

380

23.06.24

7

289

320

359

359

340

369

460

30.06.24

7

310

350

379

379

370

389

490

07.07.24

7

340

380

409

409

400

419

520

14.07.24

7

359

399

429

429

419

439

530

21.07.24

7

359

399

429

429

419

439

530

28.07.24

7

379

420

449

449

440

459

550

04.08.24

7

379

420

449

449

440

459

550

11.08.24

7

359

409

429

429

419

439

530

18.08.24

7

349

399

419

419

409

429

520

25.08.24

7

319

340

379

379

360

389

470

01.09.24

7

279

309

359

359

340

369

420

08.09.24

7

239

269

309

309

299

319

390

15.09.24

7

179

209

239

239

229

249

340

22.09.24

7

80

100

169

179

110

189

220

ОПИС:

1/3 СТУДИО БР.1 Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на студиото се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер. Студиото има сопствено мало WC. Од кујната се влегува во собата каде има еден дупли и еден единечен кревет и има врата за на терасата. Има клима и ТВ.

1/4 СТУДИО БР.2 - Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од левата страна при влез во самата вила. Кујната е одделена од собата со врата и е опремена со решо и мал фрижидер, WC, соба со два дупли кревети. Од собата се излегува на терасата. Има клима и ТВ.

1/4 СТУДИО БР.3 Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се користи како тераса. Студиото располага WC, кујна која е како посебна просторија и е опремена со решо и мал фрижидер, а собата е со еден дупли и два единечни кревети. Има клима и ТВ.

1/2 СТУДИО БР.4 Се наоѓа на приземје. Има дел од дворот кој се користи како тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на студиото се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер. Има сопствено мало WC. Од кујната се влегува во собата каде има два поединечни кревети и има врата за на терасата која гледа во соседната куќа (ѕид). Има Клима и ТВ.

1/3 СТУДИО БР.5 Се наоѓа на првиот кат. Има сопствена тераса, WC, Собата е со 3 единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има клима и ТВ.

1/4 СТУДИО БР.6 - Се наоѓа на првиот кат. Има сопствена тераса, WC, Собата е со еден дупли и два единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има Клима и ТВ.

1/5 ДУПЛЕКС БР 7 - Се наоѓа на првиот кат од вилата има долга тераса на која се излегува од двете спални и од кујната. Кујната се наоѓа во ходникот на дуплексот помеѓу двете спални соби и е оремена со решо и голем фрижидер.Сопствено WC. Во едната спална има 1 дупли и 1 единечен кревет а во другата спална соба има 2 единечни кревети и ТВ. Во дуплексот има 2 клими по една во секоја спална соба .

1/4 СТУДИО БР.8 Се наоѓа на првиот кат. Има сопатвена тераса која гледа во соседната куќа (ѕид), WC, Собата е со еден дупли и два единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има клима и ТВ.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса 1,5 еур на студио  од ноќ (се плаќа во објектот )

 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.

 • Користењето на клима-уред, (8 евра на ден за двете клими )во дуплекс.

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • T.A.Орбита не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.