facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Хотел "Jenny" - Сивири

1 Лице 7 Ноќи 8 Дена
од 240€

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири.
Има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, безжичен интернет……
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.
Хотелот располага со 37 соби:
Во собите: клима уред (вклучен во цената), кабловска телевизија, фрижидер и тоалет (реновирани 2019 г.)

Попусти за рана уплата :
-10% 02/02/2024
-5% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување
)

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период

услуга

цена по лице во 1/4 соба

25.05-01.06.2024

7 полупансиони

240

01.06-08.06.2024

7 полупансиони

280

08.06-15.06.2024

7 полупансиони

330

15.06-22.06.2024

7 полупансиони

370

22.06-29.06.2024

7 полупансиони

420

29.06-06.07.2024

7 полупансиони

440

06.07-13.07.2024

7 полупансиони

470

13.07-20.07.2024

7 полупансиони

495

20.07-27.07.2024

7 полупансиони

495

27.07-03.08.2024

7 полупансиони

495

03.08-10.08.2024

7 полупансиони

495

10.08-17.08.2024

7 полупансиони

495

17.08-24.08.2024

7 полупансиони

495

24.08-31.08.2024

7 полупансиони

470

31.08-07.09.2024

7 полупансиони

430

07.09-14.09.2024

7 полупансиони

390

14.09-21.09.2024

7 полупансиони

340

21.09-28.09.2024

7 полупансиони

250

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 • Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба кои плаќаат полна сума
 • Услуга полупансион (појадок и вечера)
 • Цените обележани со црвено се промоцени и на нив не следува попуст
 • Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
 • Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
 • Дете од 3 до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 € во кревет со родител
 • Бебешко креветче – бесплатно,

Во цената Е вклучено:

 • 7 полупансиони (шведска маса)
 • Клима уред
 • Безжичен интернет
 • Користење отворен базен со слатка вода
 • Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
 • Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко сигурување (задолжително е да се има)
 • Туристичка такса 3 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Напомени !

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
 • Напуштање на собите е до 10;00 часот (локално време)
 • За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или не продадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Полупансион:
Појадок 08:00-10:00 часот – шведска маса
Вечера   19:00-21:00 часот –  шведска маса

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 40
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 40

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:15 14:15 Сивири
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори
16:00 15:00 Неа Потидеа
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
  Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
 • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.