facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Хотел "Golden Beach" - Метаморфозис

7 Ноќи 8 Дена
цени од 220€

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 

1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 

1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 

1/4 Студиособите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба),

1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба) и

1/5 Апартман со директен поглед кон море (брачен + 1 единечени 2 единечни кревети во различна соба) .

Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет.

Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата.

Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

ПОЛУПАНСИОН

НОЌИ

1/3

 1/3 

1/4

1/4

1/5

ТЕРМИН

Приземје

Стандард

Студио

Апартман

Апартман

25.05

7

220

230

270

290

330

01.06

7

240

270

310

330

370

08.06

7

280

300

350

370

410

15.06

7

310

340

400

420

460

22.06

7

340

370

420

440

480

29.06

7

370

390

440

460

500

06.07

7

410

420

490

510

550

13.07

7

440

470

520

540

590

20.07

7

440

470

520

540

590

27.07

7

440

470

520

540

590

03.08

7

440

470

520

540

590

10.08

7

440

470

520

540

590

17.08

7

440

470

520

540

590

24.08

7

420

450

490

510

550

31.08

7

360

390

420

440

480

07.09

7

320

340

390

410

450

14.09

7

260

280

340

360

400

21.09

7

240

250

290

310

350

28.09

7

/ / / / /

220

250

270

310

Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти за рана уплата:

 • Попустот за рана уплата од 10%важи за резервации направени до 12.2023;со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

НАПОМЕНА:

 • Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;
 • Прво дете во 1/3 Приземје  или Стандард'' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете во 1/3 Стандард до 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете во 1/4 Студио или Апартман од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Трето дете во 1/4 Студиоили Апартман од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО
 • Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО
 • Трета, четврта и петта возрасенаособа над 12 години во 1/4 студио, 1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;
 • Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;
 • Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;
 • За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции); 
 • Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 45 € (еден правец 35€)
 • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30€)
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус); 

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.