facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Eva" - Неа Флогита

7 Ноќи 8 Дена
цени од 150€
Вила ,,Eva'' (поранешна вила ,,Corfu'') е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ''Corfu'', на  50 метри од плажа. Располага со четири-креветни  апартмани и четири-креветни студија, на втори спрат  со комплетно опремени кујни, WC, тераси. 
 • 15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цени  (јуни и септември)
 • 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)

*Доплата за туристичка таска 1.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

Термини

Бр. ноќевања

1/4 

студио

1/4

апартман

24.05.2024

8

150 промо

170 промо

01.06.2024

7

250

270

08.06.2024

7

310

330

15.06.2024

7

370

390

22.06.2024

7

380

450

29.06.2024

7

430

500

06.07.2024

7

480

560

13.07.2024

7

570

590

20.07.2024

7

570

590

27.07.2024

7

590

610

03.08.2024

7

590

610

10.08.2024

7

570

590

17.08.2024

7

570

590

24.08.2024

7

500

520

31.08.2024

7

440

460

07.09.2024

7

380

400

14.09.2024

7

300

330

21.09.2024

7

200 промо

220 промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Студио број 7 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата
  просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини  шпорет со релна Климата иТВ,тераса. 
 • Апартман број 8 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет во посебна соба и два
  единечни 
  во дневниот простор , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна  Климата и ТВ, тераса. 
 • Студио број 9 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата 
  просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна Климата и ТВ,тераса.
Услови под кои важи аранжманот:
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. 
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио
  или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот
 • Туристичката агенција „ОРБИТА“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „ОРБИТА“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ОРБИТА“ и на самата агенција. 

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.