facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Lina" - Метаморфозис

7 Ноќи 8 Дена
цени од 130€

Метаморфози е место целосноопкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Во гратчето има неколку таверни и пицерии, два добро снабденимаркети, продавници за маслиново масло и мед, пиљари, рибарница, 3-4 фурни, аптека, лекар, Лидл маркет кој се наоѓа на само 6 км. во Никити.

Вилa ЛИНА се наоѓа на прва линија во центарот и на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана и опремена со кујна, купатило, фен, ТВ, WI-FI и клима (бесплатно).

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

1/3 студио (море)

1/4 студио (море)

1/4 апартман (странично море)

1/4 апартман (море)

11.05

7

130

140

150

160

18.05

7

150

160

170

190

25.05

7

170

180

200

210

01.06

7

220

250

270

300

08.06

7

280

310

340

370

15.06

7

330

360

390

410

22.06

7

370

400

430

470

29.06

7

420

450

500

540

06.07

7

470

500

560

590

13.07

7

470

500

560

590

20.07

7

470

500

560

590

27.07

7

470

500

560

590

03.08

7

470

500

560

590

10.08

7

470

500

560

590

17.08

7

470

500

560

590

24.08

7

430

460

510

560

31.08

7

370

400

450

490

07.09

7

300

320

380

410

14.09

7

250

260

300

330

21.09

7

200

210

240

260

28.09

7

160

190

200

220

05.10

7

150

170

180

200

НАПОМЕНИ:   

 • Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања;
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);
 • Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
 • Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
 • ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;
 • Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:

 • Уплата 50% од износот на аранжманот;
 • Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
 • Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

ПРЕВОЗ:

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
 • Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице.
 • Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 • возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
 • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.