facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Haus Lithea" - Неа Потидеа

7 Ноќи 8 Дена
цени од 79€

Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун.
Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.
Сите 1/3 студија се на III спрат

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + тоалет.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + тоалет.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

Попусти за рана уплата :
-10% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување)

Цените се по студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

сместување

1/3 студио
(за 2 лица)

1/3 студио
(за 3 лица)

1/4 апартман
(соеднаспална)

1/4+1 апартман
(соеднаспална)

поглед

зграда

море

зграда

море

зграда

море

зграда

18.05-25.05

79

99

89

109

129

149

149

25.05-01.06

139

159

159

179

179

199

199

01.06-08.06

159

179

179

199

229

249

249

08.06-15.06

189

209

209

229

269

289

289

15.06-22.06

269

289

289

309

329

349

349

22.06-29.06

279

299

299

319

369

389

389

29.06-06.07

309

329

339

359

399

429

429

06.07-13.07

329

349

349

369

459

479

479

13.07-20.07

349

369

369

389

459

479

479

20.07-27.07

369

389

389

409

479

499

499

27.07-03.08

369

389

389

409

479

499

499

03.08-10.08

369

389

389

409

479

499

499

10.08-17.07

369

389

389

409

479

499

499

17.08-24.08

349

369

369

389

439

459

459

24.08-31.08

339

359

359

379

409

429

429

31.08-07.09

269

299

289

329

369

399

399

07.09-14.09

249

269

259

289

329

349

369

14.09-21.09

179

199

199

229

249

269

279

21.09-28.09

129

149

149

169

169

189

189

 

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • 2 лежалки со чадор на приватна плажа за студио/апартман
 • Користење клима уред,
 • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:

 • Сите трикреветни (1/3) студија се на III спрат
 • Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата
 • Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €
 • Сместување во собите прв ден е после 14;00 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10;00 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
 • Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
 • Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
 • Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
 • Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Халкидики (секоја САБОТА):

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04:00 45 €
Велес – БП мотел Македонија 04:30 45 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 55 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 €

Деца до 12 години, -10 € попуст од редован цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02:15 45 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02:15 55 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02:30 45 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03:15 45€

Деца до 12 години, -10 € попуст од редован цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15;30 14;30 Неа Потидеа
15;00 14;00 Калитеа
14;45 13;45 Полихроно
14;30 13;30 Ханиоти
14;15 13:15 Пефкохори

Важни информации:

 • Автобускиот превоз е организиран со високотуристички автобуси со клима и придружник на патувањето..
 • Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
 • Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
 • Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
 • Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж
 • Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
 • При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
 • Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
 • Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.