facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Vergina" - Ханиоти

7 Ноќи 8 Дена
цени од 79€

Вилата е на 80м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри).
До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата.
За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.
Располага со двокреветни и трокреветни соби на кат, четворокреветни студија на кат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.
Во собите: мини кујни со прибор за готвење и јадење, тоалет, телевизор, балкон
Безжичен интернет ( wi-fi почнувајќи од 01.06.2023).
Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Вилата се наоѓа на 500 метри од центарот на Ханиоти, живописно место на само 60 минути возење од Солун.

Спецификација и информација за капацитет на собите:

Double
Максимум капацитет: 3 лица
Максимум возрасни: 2 лица
Максимум деца: 1

Triple
Максимум капацитет: 4 лица
Максимум возрасни: 3 лица
Максимум деца: 2

Triple mezonet
Максимум капацитет: 3 лица
Максимум возрасни: 3 лица
Максимум деца: 1 

Quadruple Mezonet
Максимум капацитет: 4 лица
Максимум возрасни: 4 лица
Максимум деца: 3 

1 bed room app
Максимум капацитет: 5 лица
Максимум возрасни: 4 лица
Максимум деца: 3 

2 bed room app
Максимум капацитет: 6 лица
Максимум возрасни: 5 лица
Максимум деца: 4

Плажа

80 метри од плажата, 200 метри од бич барот Молос.

Првите три и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст.

-10% попуст за резервации направени до 29.02.2024, и 100% уплатени до 10.03.2024
-7% попуст за резервации направени до 30.04.2024, и 100% уплатени до 10.05.2024

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

местоположба спрат
Студио
приземје
Мезонет
спрат
Студио
приземје
Мезонет
спрат
Апартман 
спрат
Апартман
капацитет за 2 лица за 3 лица за 3 лица за 4 лица за 4 лица за 6+1 лица
термини 1/2 1/3 1/3 1/4 со 1 спална  со 2 спални 
16.05-23.05 79 99 109 129 149 недостапен
23.05-30.05 119 129 139 149 189 269
30.05-06.06 209 229 239 269 309 369
06.06-13.06 279 289 299 329 409 499
13.06-20.06 339 349 359 379 449 539
20.06-27.06 359 369 379 399 519 609
27.06-04.07 389 399 409 429 549 709
04.07-11.07 439 459 469 489 569 749
11.07-18.07 469 489 499 519 589 809
18.07-25.07 489 509 519 539 619 859
25.07-01.08 519 539 549 569 649 889
01.08-08.08 519 539 549 569 649 889
08.08-15.08 519 539 549 569 649 889
15.08-22.08 519 539 549 569 649 889
22.08-29.08 429 439 459 479 499 739
29.08-05.09 339 349 359 369 389 619
05.09-12.09 299 309 319 329 429 569
12.09-19.09 199 209 219 239 269 409
19.09-26.09 149 159 169 179 219 289

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

СТД – студио
АПП – апартман

Во цената Е вклучено:

 • Користење клима уред
 • 7 ноќевања
 • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти:

 • Цените обележани со црвено се промо цени
 • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
 • Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
 • Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
 • Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
 • Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
 • Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

Доплата за туристичка такса се врши на лице место, по соба на ден од 1,5еур.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

Орбита го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.