facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Mihail " - Полихроно

7 Ноќи 8 Дена
цени од 97€

ПРОМО ЦЕНИТЕ ЗА BLACK FRIDAY ВАЖАТ ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА!

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор. Во можност сте да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да се прошетате низ околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети и пекари ви се на дофат, така што нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вилата „Михаил“.

Вила Михаил се наоѓа во мирниот дел на Полихроно, на 200м од плажа. Располага со 9 апартмани, 3 на приземје, 3 на прв кат и 3 на втор кат.
Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во спалната има два одвоени кревети и во кујната има кревет на спуштање.. Користењето на климата е вклучено во цената.

 

 

Редовна цена

Black Friday цена

1 термин

01.06-08.06.2024

138 евра

97 евра

2 термин

08.06-15.06.2024

180 евра

136 евра

3 термин

15.06-22.06.2024

226 евра

159 евра

4 темрин

22.06-29.06.2024

346 евра

243 евра

5термин

29.06-06.07.2024

390 евра

273 евра

6термин

06.07-13.07.2024

405 евра

284 евра

7термин

13.07-20.07.2024

468 евра

328 евра

8термин

20.07-27.07.2024

516 евра

362 евра

9термин

27.07-03.08.2024

516 евра

362 евра

10термин

03.08-10.08.2024

516 евра

362 евра

11термин

10.08-17.08.2024

516 евра

362 евра

12термин

17.08-24.08.2204

516 евра

362 евра

13термин

24.08-31.08.2024

468 евра

328 евра

14термин

31.08-07.09.2024

402 евра

282 евра

15термин

07.09-14.09.2024

336 евра

236 евра

16термин

14.09-21.09.2024

237 евра

166 евра

17термин

21.09-28.09.2024

237 евра

125 евра

 

Што е вклучено во цената

 • 7 ноќевања во вила Михаил
 • Користење на клима

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
 • Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
 • Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
 • Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
 • Патничко осигурување

Важно

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
 • Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
 • Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
 • За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
 • Попустите Не се комбинираат.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
 • Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
 • Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
 • По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
 • Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
 • Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.