facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Aquarelle" - Ормос Панагиjас

7 Ноќи 8 Дена
цени од 220€

Ормос Панагиjас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.

Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и игралишта за деца. Плажата Трани Амуда е една од главните причини поради кои треба да појдете на летување во Ормос Панагиас. Оваa плажа е една од најубавите плажи на вториот крак и има сино знаме!

Самото место е многу мирно, совршено за сите оние кои бараат вистинска релаксација, без метеж и сообраќај, идеално за парови и семејства со деца кои сакаат совршени плажи.

Вила Aquarelle

Вилата е нова, од 2021 година и се наоѓа на 450m  од плажа, а од центарот на Ормос Панагиас е на 5 минути пешачење. Сите студиа се 1/2-за 2 лица и се на прв и втор спрат, имаат два единечни кревети, мини фрижидерче и тоалет. Секое студио има тераса.

Пред вилата има простор за паркирање.

Термин

1/2

Редовна цена

Промо цена

12.05.24-19.05.24

1/2

129€

91€

19.05-24-26.05.24

1/2

149€

105€

26.05.24-02.06.24

1/2

189€

133€

02.06.24-09.06.24

1/2

199€

140€

09.06.24-16.06.24

1/2

239€

168€

16.06.24-23.06.24

1/2

259€

182€

23.06.24-30.06.24

1/2

299€

210€

30.06.24-07.07.24

1/2

329€

231€

07.07.24-14.07.24

1/2

379€

266€

14.07.24-21.07.24

1/2

389€

273€

21.07.24-28.04.24

1/2

399€

280€

28.07.24-04.08.24

1/2

399€

280€

04.08.24-11.08.24

1/2

399€

280€

11.08.24-18.08.24

1/2

399€

280€

18.08.24-25.08.24

1/2

379€

266€

25.08.24.01.09.24

1/2

319€

244€

01.09.24-08.09.24

1/2

259€

182€

08.09.24-15.09.24

1/2

229€

161€

15.09.24-22.09.24

1/2

199€

140€

22.09.24-29.09.24

1/2

179€

126€

 

Што е вклучено во цената

 • 7 ноќевања во вила Aquarella (наем)
 • користење на клима и Wi-Fi

Што не е вклучено во цената

 • Автобуски превоз – 50 евра по лице, за деца до 11,00 години 40 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

Важно

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
 • Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
 • За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
 • Попустите Не се комбинираат.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
 • Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
 • Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
 • По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
 • Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
 • Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.