facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

Вила "Hristos" - Сивири

7 Ноќи 8 Дена
цени од 130€

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири,на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило, ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

1/2 Студио

1/3 Студио

1/4 Апп

25.05

7

130

160

180

01.06

7

150

190

220

08.06

7

200

250

290

15.06

7

260

300

360

22.06

7

300

360

390

29.06

7

330

400

450

06.07

7

370

460

550

13.07

7

370

460

550

20.07

7

370

460

550

27.07

7

370

460

550

03.08

7

370

460

550

10.08

7

370

460

550

17.08

7

370

460

550

24.08

7

350

420

490

31.08

7

330

360

430

07.09

7

260

290

340

14.09

7

190

230

260

21.09

7

160

190

220

НАПОМЕНИ:   

 • Цените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
 • Туристичка таксасе плаќа на лице место.
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:

 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.
 • Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:

 • Уплата 50% од износот на аранжманот
 • Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање 01.03.2023
 • Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање наавтобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице.
 • Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 • возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
 • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Важат Општите услови за патување на ОРБИТА и СКТМ

Тимот на ОРБИТА Ви посакува пријатен одмор.

Резервирај сега

 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.